01 grudnia AD 2011

Wczoraj ruszyła nowa strona Żołnierzy Wyklętych, na której będą się pojawiać informacje o grze karcianej "Żołnierze Wyklęci", o fabularnych grach miejskich osadzonych w latach 1944-1956 oraz wszelkie inne wiadomości bardziej lub mniej związane z podziemiem antykomunistycznym.

W 2008 roku w środowisku związanym z TMA została wydana gra karciana Żołnierze Wyklęci - pierwsza karcianka poruszająca tematykę antykomunistycznego podziemia zbrojnego w latach 1944-1956. Rok później, w listopadzie roku 2009 przeprowadzono w Tarnowie pierwszą fabularną grę miejską Tarnów'46, której osią był zamach na kapitana Lwa Sobolewa - doradcę NKWD przy PUBP.

Obie gry choć różne w formie miały ten sam cel: edukację młodego pokolenia, pobudzenie wyobraźni historycznej, zainteresowanie tematem w sposób nietypowy, intrygujący. Szybko też pojawiła się potrzeba stworzenia serwisu, który mógłby przynajmniej w jakimś stopniu zaspokoić ciekawość graczy-reakcjonistów; który zebrałby w jednym miejscu wszystkie potrzebne informacje - nie tylko te dotyczące spraw merytorycznych, ale również wyjaśniające sprawy związane z mechaniką.

Adres nowej strony Wyklętych to: www.tma.org.pl/wykleci